Prihlásenie

Časté otázky

Ako môžem publikovať tlačové správy na serveri informuje.com ?

Vytvorte si profil vašej spoločnosti na adrese http://informuje.com/user/register
Následne dostanete e-mail s potvrdením registrácie, čím dostanete možnosť publikovať PR správy a pozvánky jednoduchým spôsobom do pripraveného formuláru. Alebo nám pošlite správu e-mailom na info@informuje.com.

 

  • Kto môže publikovať tlačové správy na serveri informuje.com ?

Akákoľvek fyzická alebo právnická osoba, ktorá je registrovaná v Obchodnom/Živnostenskom registri alebo disponuje vlastnou internetovou doménou druhej úrovne a uvedie pri registrácii pravdivé kontaktné údaje. Správy a pozvánky musia byť v slovenskom alebo českom jazyku.

 

  • Svoje správy si uverejňujem na svojich webových stránkach. Prečo by som mal publikovať aj na informuje.com?

 Informuje.com má ambíciu zhromažďovať všetky  informácie z danej oblasti záujmu, aby ich návšteníci- novinári, blogeri, odborná verejnosť- mali okamžite k dispozícii.  Na vašich stránkach by im mohla táto informácia uniknúť. A napokon, je to zadarmo.

 

  • Aký je rozdiel medzi Správou a Pozvánkou?

Pozvánka je Správa doplnená o časovú informáciu- kedy sa dané podujatie (akcia, tlačová konferencia) uskutoční. Vďaka tomu sa pozvánka okrem hlavného zoznamu správ zobrazí aj v Kalendári podujatí.

 

  • Čo sú to štítky?

Štítky bližšie špecifikujú obsah správy (napr. produkt pre informáciu o novom produkte, službe, personálie o zmene vo vedení firmy) alebo zameranie v rámci kategórie (internet  pre správu o novom webovom projekte zaradenej v kategórii Technológie). Pri uverejňovaní máte možnosť vybrať štítky z predvolených možností.

 

  • Uverejnili sme správu, ale stále sa nezobrazila na hlavnej stránke.

Zrejme čaká na schválenie editorom informuje.com. Po schválení sa okamžite objaví na hlavnej stránke. Užívateľ, ktorý bude publikovať často, môže po čase požiadať o práva publikovať priamo na stránku bez nutnosti schválenia editorom.

 

  • Čo je to RSS?

Technológia RSS umožňuje užívateľom Internetu prihlásiť sa k odberu noviniek z webu, ktorý ponúka RSS zdroj (RSS feed, tiež RSS kanál, RSS channel). Tento zdroj sa väčšinou vyskytuje na stránkach, kde se obsah mení a pridáva veľmi často (napríklad spravodajské servery). Pre viac informácií o tejto technológii pozrite napríklad tu.

 

  • Ako preberať články z infomuje.com? 

Na vašu stránku si umiestnite jeden z vybraných kódov podľa sekcí alebo všetky spráy. Viac informácií nájdete na tejto stránke:  http://informuje.com/node/308